Boekenweek2025

De Boekenweek is een feest voor iedereen die van lezen houdt!

Tijdens deze week worden mensen uitgenodigd om naar de boekwinkel te gaan. Als je in de Boekenweek van 2025 voor € 15 aan boeken koopt, krijg je het Boekenweekgeschenk er gratis bij.


Omdat het de 90e Boekenweek is, komt een oude traditie terug. Alle schrijvers uit Nederland en Vlaanderen mochten een kort verhaal insturen. Een jury koos het beste verhaal. Dat is 'De krater' van Gerwin van der Werf, en dat is het Boekenweekgeschenk van 2025.

Daarnaast schreef Paulien Cornelisse de speciale thema-uitgave Hèhè, geïnspireerd op het Boekenweekthema Je moerstaal.

Boekenweek 2025: Schrijftafel in de bblthk

Houd je van schrijven en wil je nieuwe inspiratie opdoen?

Meld je dan aan voor de schrijftafel.
Annemarie Barbier laat je ontdekken dat je woorden als vanzelf op papier komen met korte speelse oefeningen. Schrijf mee en laat je verrassen door je pen!Iedereen die graag schrijft of wil gaan schrijven is van harte welkom.

Neem je zelf pen en papier mee?

Datum: vrijdag 14 maart
Tijd: 18:00 tot 20:00 uur

Aanmelden voor de Schrijftafel

'Over Otis' | Lezing door schrijver Alex Boogers

Ooit vocht hij in de ring, nu strijdt hij met woorden: Alex Boogers, een van de meest gepassioneerde stemmen in de Nederlandse literatuur, komt op 19 maart 2025 naar de bblthk voor een inspirerende lezing over zijn nieuwste boek Over Otis en zijn gevecht voor een leescultuur.

Boogers, die zijn jeugd doorbracht in de wereld van de vechtsport, weet als geen ander hoe het is om te knokken – niet alleen fysiek, maar ook mentaal. Waar hij vroeger tegenstanders in de ring trof, neemt hij het nu op tegen ontlezing en pleit hij hartstochtelijk voor de kracht van verhalen. “Lezen is geen luxe, het is een noodzaak. Zonder boeken verdwijn je uit de wereld, je raakt los van jezelf,” zei hij eerder in een interview met WNL (25 februari 2025).

Tijdens de Boekenweek is Boogers te gast in de Wageningse bibliotheek om te spreken over Over Otis, een boek dat zijn persoonlijke strijd en passie voor literatuur weerspiegelt. Verwacht een lezing die net zo rauw, direct en eerlijk is als zijn boeken, met ruimte voor vragen en discussie.

Wil jij Boogers in actie zien – niet in de boksring, maar op het podium? Kom dan tijdens de boekenweek naar de bblthk en ervaar hoe hij met woorden de strijd aangaat voor een wereld waarin verhalen blijven tellen.

Datum: woensdag 19 maart
Tijd: 20:00 uur

Tickets lezing Alex Boogers

Wagenings Dialect Middag, je moerstaal

Tijdens de Boekenweek 2025, met als thema 'Je moerstaal', organiseert de Historische Vereniging Oud Wageningen samen met de bblthk een middag over het Wagenings dialect.

Programma:
14:00 uur toelichting op waar het Wagenings vandaan komt
14:10 uur Wagenings verhaal in het Wagenings voorgelezen
14:20 uur start workshop Spoedcursus Wagenings
14:40 uur afsluiting met Wagenings lied

Dit programma wordt van 15:00 uur tot 16:00 uur voor een tweede keer herhaald.

Datum: zaterdag 22 maart
Tijd: 14:00 & 15:00 uur