| |
 |
|
 |
|
| |

Terug naar het Lindewoud
Woensdag 24 februari geeft Patrick Hommel, ecoloog bij onderzoeksinstituut Alterra van Wageningen UR, in de bblthk een lezing met als titel “Terug naar het Lindewoud”, over hoe de Linde het bosmilieu kan beïnvloeden. Aanvang 20.00 uur. Toegang gratis. Het nog ongestoorde Atlantisch lindewoud van vijfduizend jaar geleden was een gemengd Eiken-lindebos. Het was – in de ecologische terminologie van nu – een rijk bos met een overvloedig bloeiende onderlaag. Sinds de prehistorie zijn onze bossen ingrijpend veranderd. Overexploitatie en eenzijdige boomsoortkeuze zijn hiervan de belangrijkste oorzaken. Terug naar de prehistorie kan niet. Wat wel kan, is door een alternatieve boomsoortkeuze de bosbodem en daarmee een belangrijk onderdeel van het ecosysteem herstellen. Patrick Hommel is ecoloog bij onderzoeksinstituut Alterra van Wageningen UR en heeft onderzocht hoe zijn favoriete boomsoort de Linde het bosmilieu kan beïnvloeden.
Deze publiekslezing, wordt gehouden in het kader van 100-jaar KNNV afdeling Wageningen & Omstreken en wordt georganiseerd in samenwerking met de bblthk en boekhandel Kniphorst.
|
|
Heb je een idee of suggestie waarvan je denkt dat het kan bijdragen aan de verbetering van onze dienstverlening? Of ben je ontevreden en heb je een klacht? Laat het dan per e-mail weten!
print
terug |
| naar boven
|